Maluch stawiający pierwsze kroki potrzebuje przede wszystkim odpowiednich butów, aby mu to zadanie ułatwić. Każdy rodzic ma więc obowiązek zakupić odpowiednie obuwie, aby nie tylko zapewnić dziecku wygodę, ale także sprawić, że rozwój ruchowy dziecka będzie rozwijał się bez zastrzeżeń. Wybór odpowiednich butów dla dziecka nie jest zadaniem łatwym, więc należy kierować się pewnymi kryteriami, które umożliwią wybór butów idealnych.

Jakie powinny być idealne buty do nauki chodzenia?

Buty roczki, bo tak nazywane są pierwsze buty dziecka, powinny być przede wszystkim wygodne. Dziecko nie może czuć ich na stopach tak bardzo, jak w przypadku dorosłego człowieka, który swoje pierwsze kroki ma już dawno za sobą. Nie należy zapominać o fakcie, że dziecko do tej pory chodziło boso lub w skarpetkach i jest przyzwyczajone właśnie do takich odczuć. Wybierając więc buty, musimy wybrać model, który jest jak najbardziej miękki i elastyczny.

Jakie buty dla maluszka ponadto?

Każdy rodzic powinien wybierając buty dla maluszka skupić się na tym, aby wybrać odpowiedni rozmiar. Nie mogą to być buty ani za male ani za duże. Należy także wybrać taki model, który ma zapięcie umożliwiające większą kontrolę nam stabilizacją stopy. Nie sprawdzą się więc tutaj buty całkowicie pozbawione zapięcia. Najlepiej sprawdzają się te sznurowane, które pozwalają samemu regulować stabilność. Oczywiście łatwiej zakłada się buty na rzepy, jednak często te nie są aż tak dobrze wyprofilowane, jak mogłoby się na początku wydawać. Artykuł powstał przy współpracy wraz z stroną dlastopy.pl