Remont łazienki, który nie obciąży nadmiernie domowego budżetu? To możliwe! Wystarczy zastosować kilka trików, by pomieszczenie nie straciło na funkcjonalności i było eleganckie, ale jednocześnie nie pochłonęło całych oszczędności. Tania łazienka może zachwycać stylem, być wygodna w użytkowaniu i przetrwać lata.

Koniec z kafelkami od podłogi po sufit – duże oszczędności

Jak oszczędzić na remoncie łazienki? Pierwszą zasadą jest ograniczenie ilości kafli. Dawniej łazienki obkładano nimi od podłogi po sufit, nie zastanawiając się na tym, czy rzeczywiście jest to niezbędne. Dziś coraz lepiej zdajemy sobie sprawę, że kafle od góry do dołu to i ogromny wydatek, i wrażenie sterylnego bunkra zamiast przyjemnego pokoju kąpielowego.
Jeśli tylko wielkość i układ pomieszczenia na to pozwala, warto ograniczyć ilość kafelek. W toalecie można całkowicie z nich rezygnować albo położyć je na wysokości 1/3. W łazience wystarczy opłytkować okolice wanny czy prysznica oraz umywalki. Resztę ścian należy zabezpieczyć wodoodporną ścianą, nie obawiając się, że zostaną zniszczone czy zabrudzone. Mniej kafli to spore oszczędności w budżecie – zaoszczędzone pieniądze można wydać na inne elementy wyposażenia, zyskując tym samym na wygodzie albo na wyglądzie pomieszczenia.

Dobrej jakości wyposażenie nie musi kosztować fortuny

Sporo oszczędzić można także na wyposażeniu. Wysokiej jakości akcesoria łazienkowe nie muszą generować wielkich wydatków. W wielu sklepach tanielazienki.com można kupić dobrej jakości ceramikę, natryski czy baterie w atrakcyjnej dla portfela cenie.
Sklepy internetowe oferują nawet produkty renomowanych na rynku łazienek marek w obniżonych cenach, często z atrakcyjnymi rabatami przy większych zakupach. Warto zapoznać się z ich ofertą, planując metamorfozę łazienki. Czarna bateria w łazience? Bidet w minimalistycznym wydaniu? A może eleganckie meble łazienkowe na wysoki połysk? Dziś te elementy są łatwo dostępne i nie tak drogie.

Jak małym kosztem stworzyć elegancką łazienkę?

Czy tania łazienka może wyglądać ekskluzywnie? Tym, co tworzy styl, nie jest cena, ale estetyka i jakość wykończenia. Urządzając łazienkę, warto zasięgnąć porady architekta wnętrz albo samodzielnie spróbować dobrać eleganckie płytki, stylową ceramikę i wykończenie.
Dobrym pomysłem na urządzenie zachwycającego estetyką wnętrza jest łączenie różnych materiałów i eksperymentowanie z kolorystyką. Minimalistyczny beton można łączyć z orientalną mozaiką, a białe kafle na wysoki połysk z kontrastującymi natryskiem prysznicowym w kolorze czarnym. To gwarancja świetnego efektu końcowego. Urządzają łazienkę, można podglądać inne projekty w internecie albo zainspirować się materiałami i wykończeniem dostępnymi w sklepach, nie bojąc się realizować własnych pomysłów na wymarzoną, stylową łazienkę.