Wybór butów powinien być poprzedzony przemyśleniem wielu czynników, które decydują o funkcjonalności obuwia oraz wygodzie jego noszenia. Najczęściej zastanawiamy się nad rozmiarem czy wysokością noska, ale równie ważny jest także materiał. Od jego rodzaju zależy zarówno wytrzymałość obuwia, jak i stopień komfortu wynikający z jego noszenia. Buty do nauki chodzenia dla dzieci powinny być wykonane z odpowiedniego materiału. Sprawdźmy, które buty roczki okażą się najbardziej rozsądnym wyborem.

Czy materiał ma znaczenie?

Jeżeli zastanawiasz się jakie buty dla maluszka wybrać, kiedy zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki, dobrze przemyśl dobór materiału, z którego będą one wykonane. Ten aspekt często jest pomijany przez rodziców na rzecz ustaleń dotyczących jedynie rozmiaru czy zapięcia obuwia. Tymczasem, materiał odgrywa olbrzymią rolę w kontekście komfortu użytkowania butów. W przypadku maluchów, które bardzo łatwo zniechęcają się naprawdę niewielkimi trudnościami, taki aspekt jak wygoda wydaje się mieć kluczowe znaczenie.

Jakie cechy powinien wykazywać materiał?

Przede wszystkim, materiał powinien być bezpieczny, nie podrażniać skóry i nie wywoływać reakcji alergicznych. Po drugie, niezwykle istotny jest czynnik zapewniający właściwą cyrkulację powietrza. Idealnie, kiedy materiał potrafi pochłonąć pot i wyprowadzić nadmiar pary wodnej. Takie właściwości zapewniają idealne oddychanie stopom, przekładając się na bardzo wysokie warunki higieniczne. Buty takie będą minimalizowały ryzyko rozwoju drobnoustrojów czy grzybów w wyniku nadmiernego przepocenia się stopy. Dziecko dobrze czuję się podczas nauki chodzenia, kiedy buty są miękkie i elastyczne i pracują wraz z ruchami jego stopy. Wobec tych wymogów, świetnym materiałem wydaje się mikrofibra, która spełnia wszystkie opisane powyżej cechy. Bardzo cienkie włókna włosia tego materiału, sprawiają, że jest on również wyjątkowo lekki. Im mniejsza waga bucika, tym wyższy komfort dziecka podczas nauki chodzenia, a tym samym większe chęci do rozpoczęcia tego procesu.