Paleta jest elementem, który znacznie poprawia procesy logistyczne. Dzięki swojemu sztywnego podłożu i twardej powierzchni można na niej nakładać ciężkie przedmioty w kilku warstwach oraz przewozić je z miejsca na miejsce. Każdy, dobrze funkcjonujący zakład przemysłowy ceniący sobie jakość i wygodę powinien podjąć współpracę z pośrednikiem, który będzie w stanie dostarczyć tanie palety krajowe w krótkim czasie.

Pogotowie Paletowe

W wielu sytuacjach, w których występują ograniczenia czasowe, paleta kurierem przesyłana jest optymalnym rozwiązaniem. Pogotowie Paletowe oferuje przesyłki paletowe po dobrych cenach i dostarczanie palety o różnych gabarytach. Jest to oferta dla biznesu, która pozwala klientowi dopasować swoją paletę wedle potrzeb – różne usługi kurierskie mają różne wymagania dotyczące rozmiarów i wagi towaru. Pogotowie Paletowe pozwala na przesyłanie towarów na paletach do kraju, jak i za granicę. Możliwy jest także kontakt kuriera z klientem przed dostarczeniem asortymentu, jeżeli ten wcześniej sobie tego zażyczy, a także odesłanie dokumentów oraz drukowanie listu. Każdy, kto zamawia usługę, może ją wcześniej wycenić na stronie internetowej.

Który kurier?

Przed przesyłką paletową, warto zorientować się jakie wymagania mają poszczególni kurierzy. DPD oraz Poczta Polska przyjmuje wysyłki o rozmiarach do 180 centymetrów i 700 kilogramów, podczas gdy DHL może przyjąć wysyłki do 200 centymetrów i 1000 kilogramów. Minimalna waga to z kolei 50 kilogramów. Towar powinien być też odpowiednio ułożony – najcięższe artykuły na spodzie palety oraz coraz lżejsze wraz z wyższymi warstwami.