Gdy planuje się rozpocząć prowadzenie działalności, zwykle wcześniej trzeba rozejrzeć się i ocenić, ile będą kosztowały różnego rodzaju usługi, takie jak na przykład księgowość dla firm. Z wieloma aspektami prowadzenia działalności można uporać się samemu, jednak na przykład kwestie związane z finansami, prowadzeniem księgowości oraz rozliczaniem różnych kosztów, lepiej jest po prostu zlecić specjalistom.

Biuro rachunkowe

Ile zatem kosztuje obsługa księgowa dla firmy? Po pierwsze ceny różnią się w zależności od regionu Polski. W niektórych miastach będą one zatem niższe, natomiast w topowych polskich destynacjach, takich jak Warszawa czy Kraków, ceny będą wyższe. Warto jednak się uspokoić – tak naprawdę koszty księgowości dla firmy nie są aż tak bardzo przytłaczające. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki zakres zadań będzie miała księgowa. Jeżeli na przykład firma zatrudnia pracowników, konieczna będzie prowadzenie pełnej dokumentacji oraz rozliczanie z urzędami. Wtedy koszty mogą sięgać około kilkuset złotych. Jeżeli jednak obsługa księgowa dotyczy jednoosobowej firmy, zwykle miesięczne koszty takiej obsługi to około 150 – 200 zł.

Księgowość dla firmy jednoosobowej

Oczywiście ponownie należy wspomnieć o tym, że ceny mogą być różne i zależą od stopnia zaawansowania prowadzenia dokumentacji. Nie są to jednak tak duże kwoty, by rezygnować z pomocy wykwalifikowanej księgowej i próbować samemu zajmować się całą stroną finansową. Poza tym oczywiście koszty obsługi księgowości można wliczyć sobie w koszty prowadzenia firmy.

Źródło: rachunkowość Poznań