Każdy chce korzystać z dobrze urządzonej i pięknej łazienki. Jednym z najbardziej popularnych motywów ostatnich lat, jest nowoczesność. Jak urządzić pomieszczenie, tak by wyglądało jak z tej epoki?

Dobrze zorganizowana fuzja

Styl nowoczesny to połączenie nowinek nowinek technologicznych z gustownym wystrojem. Może łączyć się z klasyką. Liczą się designerskie dodatki i odważne wzornictwo. Nowoczesność to śmiałe łączenie ze sobą faktur i kolorów. Także w wyposażeniu łazienki. Ceramiczne umywalki nablatowe są komponowane z naturalnymi drewnianymi blatami, dla których tworzą wyśmienity kontrast. Czarno-biała fototapeta na przeciwko intensywnie żółtej ściany, na pewno też wpisuje się w nurt nowoczesności. Różne style, połączone ze sobą w harmonijną całość to wystrój na miarę naszych czasów. Wystarczy czerpać z minionych epok i wybierać wyłącznie to, co było w nich najlepsze. Nie trzeba bać się śmieszności, bo nowoczesność lubi kontrowersje, niespodzianki i nieoczywiste rozwiązania.

Minimalizm

Dla wielu osób, nowoczesność jest jednoznaczna z minimalizmem. Stąd, w niektórych nowoczesnych aranżacjach nie używa się zbędnych ozdobników. Wolnostojąca wanna (https://tanialazienka.com/wanny-wolnostojace.html) o pięknym kształcie jest ozdobą sama w sobie, nie potrzebuje żadnych dodatków by wyglądać świetnie. Minimalizm w łazience, to eksponowanie kształtów nowoczesnego wyposażenia łazienki i zabawa nielicznymi detalami. W nowoczesnej łazience, cały jej charakter można zmienić wyłącznie dzięki wymianie dodatków. Minimalizm nie oznacza jednak ascezy. Prosty wystrój powinien być zrekompensowany nowinkami technologicznymi – bateriami w futurystycznych kształtach, nowoczesnymi deszczownicami czy podświetleniach LED. Sprawdzą się tutaj też liczne schowki i ukryte szafki, które pozwolą na trzymanie rzeczy codziennego użytku poza wzrokiem.

Szafki łazienkowe

Nowoczesne łazienki muszą być wyposażone w równie nowoczesne meble. Najczęściej są to wysokiej jakości szafki o błyszczących frontach. Ich kolory są właściwie dowolne. Od klasycznej bieli, poprzez delikatne pastele, aż po intensywne i zdecydowane kolory świata. Ważne jest jedynie, by fronty te pasowały do reszty wystroju. Wyposażenie łazienki, również powinno z nimi dobrze współgrać. Najlepiej sprawdza się biała ceramika, która nie walczy o uwagę z intensywnymi barwami mebli, płytek lub dodatków. W urządzaniu łazienki, ważny jest dobry smak. Z barwami nie należy przesadzać, tak by nie przypominały wiejskiego festynu. Wysmakowanie i elegancja są najważniejsze i nie można o nich zapominać.