Jeśli mamy na uwadze nasze zdrowie, z pewnością już nie raz spotkaliśmy się z tym prozdrowotnym olejem. Mowa tutaj o znanej wszystkim oliwie z oliwek. Pozbawiona jest cholesterolu i opieka medyczna zakwalifikowała ją jako jeden z najzdrowszych tłuszczów.

Wpływ oliwy na nasze zdrowie

Okazuje się, że oliwa ma w składzie nienasycone kwasy tłuszczowe. Wpływają one dobrze na stosunek dobrego jak i złego cholesterolu w naszym ciele. Dzięki temu ryzyko miażdżycy zmniejsza się, jak i nasze ciśnienie krwi. To doskonały dodatek do sałatek, pieczywa i dań podawanych na ciepło. Jeśli nasze zdrowie jest w jakimś stopniu zagrożone, powinniśmy przemyśleć, czy oliwa nie będzie dobrym sposobem na odzyskanie sprawności zdrowotnej.

Oliwa na co dzień

Wprowadzenie oliwy do codziennego jadłospisu to najlepsze, co możemy zrobić dla naszego zdrowia. Spożywanie jej, zwłaszcza na zimno, niesie ze sobą wiele korzyści, nie tylko wewnętrznych. Jest to również sposób na piękną skórę. Stosowanie oliwy na twarz pomaga w nawilżeniu jej i opóźnieniu jej starzenia dzięki zawartej w składzie witaminie A, czyli retinolu. To nie koniec, jeśli chodzi o witaminy, bowiem oliwa może poszczycić się także witaminą E, czyli młodości.

Czy warto kupić oliwę z oliwek?

Nasze zdrowie na pewno jest jej warte. Już po kilku dni stosowania zauważymy, jak pozytywny wpływ ma ona na nasze ciało jak i samopoczucie. Lista pozytywnych właściwości, jakie niesie nie kończy się na tych wymienionych wyżej. Nie bez powodu codzienna opieka zdrowotna zaleca w końcu jej stosowanie.

Sponsorem artykułu jest centrum medyczne i opieki https://cmp.med.pl/.